Beznoska s.r.o. se účastnila lékařské mise v Jordánsku

Na přelomu listopadu a prosince roku 2015 se společnosti Beznoska s.r.o. podařilo, díky dlouholeté spolupráci s pražskou Nemocnicí na Bulovce, stát součástí významné lékařské mise v hlavním městě Jordánského Hášimovského Království, v Ammánu.

Uskutečnila se v rámci programu MEDEVAC Ministerstva Vnitra, který se specializuje na humanitární evakuace zdravotně postižených obyvatel a je převážně určen pro vážně nemocné děti z válkou postižených či jinak potřebných oblastí.

Tato ojedinělá mise navázala na misi kardiochirurgů z FN v Motole, kteří se vrátili po 10 dnech do Prahy. Z nemocnice na Bulovce se jí zúčastnili plastičtí chirurgové a ortopedičtí lékaři. Společnost Beznoska s.r.o. tak mohla přispět svými vysoce kvalitními implantáty a mohla pomoci syrským uprchlíkům, kteří se nachází v této oblasti. Díky klíčové a dobře zvládnuté organizaci ze strany MV a NnB, byly v Nemocnici Al Khalidi Medical Center pod vedením Prof. MUDr. Jiřího Chomiaka, CSc., úspěšně implantovány výrobky českého tradičního výrobce.

Jsem rád, že můžeme pomáhat lidem, kteří by z různých důvodů ve své zemi nedostali adekvátní lékařskou péči. Program MEDEVAC dokazuje, že nám není lhostejná situace pacientů v zemích zasažených válečným konfliktem a snažíme se jim maximálně pomoci“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (mvcr.cz [online], 2015).

Tímto bych velmi rád poděkoval především Prof. MUDr. Jiřímu Chomiakovi, CSc., Nemocnici na Bulovce, Ministerstvu Vnitra a všem zúčastněným za ojedinělou možnost se zúčastnit takto unikátní mise a za možnost pomoci potřebným v nesnázích“ uvedl obchodní ředitel spol. Beznoska s.r.o. Petr Milata.