Historie

Tradice výroby nástrojů a implantátů pro kostní chirurgii v České republice sahá až do poloviny 20. století. Již v 50. letech začali metalurgové na základě požadavků ortopedů pracovat na vývoji specifických materiálů s dobrou snášenlivostí s lidským organismem, vhodných právě pro tuto výrobu. Odpovídajícím podnikem pro vývoj a výrobu takových materiálů a výrobků v tu dobu byla POLDI SONP na Kladně, která se toho také ujala. Vývoj probíhal úspěšně a koncem šedesátých let se vyčlenila samostatná dílna „Chirurgie“, která pak v 70. a 80. letech vyráběla soupravy POLDI 1  POLDI 7, určené pro vnitřní a zevní osteosyntézu a náhrady kyčelních kloubů. Neustálý vývoj a růst výroby si časem vynutil osamostatnění „Chirurgie“ a výstavbu nové budovy mimo areál POLDI.

V této době zde již působil jako vedoucí Stanislav Beznoska, který  v roce 1990 odchází do důchodu. Brzy se ukázalo, že ne na dlouho.

V roce 1991 dochází k velké privatizaci a Stanislav Beznoska se rozhodl znovu zúročit dlouholeté zkušenosti. Předložil privatizační projekt a uspěl. Začátkem roku 1992 tak vznikla nynější firma BEZNOSKA s.r.o., která převzala veškerý stávající majetek bývalé „Chirurgie“, včetně výrobního programu i všech zaměstnanců. K rychlému osamostatnění přispělo právě i umístění provozu mimo areál POLDI. Pro zajištění samostatnosti ve fungování vzniklé společnosti však bylo třeba vybudovat úplně nově obchodní a ekonomický úsek, vývojovou konstrukci a logistiku.

Z organizačních důvodů byla společnost původně rozdělena na dvě samostatné části. Jednou byla společnost BEZNOSKA-MEDITECH s.r.o., zabývající se obchodní činností se sídlem v Domě techniky v Kladně na Sítné a druhou poté společnost BMT POLDI s.r.o., zabývající se vývojem a výrobou se sídlem ve stávajícím provozu v Kladně-Kročehlavech. Obě společnosti od začátku úzce spolupracovaly. Vše se posléze zjednodušilo sloučením obou firem pod společnou značku BEZNOSKA s.r.o. K zásadním změnám došlo po výstavbě nové správní budovy v Kročehlavech, čímž se celá firma sloučila v roce 1999 na jedné adrese.

V roce 2012 předal Stanislav Beznoska vedení společnosti svému zeti Petru Milatovi st. Ten stál v čele rodinné společnosti čtyři roky, do roku 2016, kdy došlo k třetímu manažerskému nástupnictví a rodinnou společnost vede již třetí generace, konkrétně Petr Milata ml.  

2022

Rebranding značky po 30 letech

K třicetiletému výročí založení firmy jsme si nadělili komplexní rebranding naší značky. Osvěžili jsme vizuální styl, logo i neodmyslitelný symbol B. Jméno jsme zachovali, pokračujeme v tradici, kterou Stanislav Beznoska započal a hodláme v ní minimálně dalších třicet let pokračovat.

2016

Druhé manažerské nástupnictví

Druhé předání vedení naší rodinné firmy proběhlo v roce 2016. V tomto roce předává Petr Milata st. vedení a jednatelský post svému staršímu synovi, Petru Milatovi ml.

2013

Totální náhrada trapézometakarpálního kloubu typ T

Totální náhrada trapézometakarpálního kloubu typ T byla uvedena na trh v roce 2013. Na vývoji tohoto implantátu se ve spolupráci se společností Beznoska s.r.o. velmi významně podílel zástupce primáře ortopedického oddělení nemocnice Havlíčkův Brod MUDr. Lubomír Trtík.

2012

První manažerské nástupnictví

První nástupnictví proběhlo v roce 2012, kdy zakladatel Stanislav Beznoska předal vedení společnosti do rukou svého zetě Petra Milaty st., který od tohoto roku působí na postu jednatele společnosti.

2011

Částečná náhrada pánve pro onkologicky nemocné pacienty s využitím CT dat

Částečná náhrada pánve pro onkologicky nemocné pacienty s využitím CT dat. Exportní aktivity se na celkových tržbách podílejí ze 40%.

2010

TRIO

Uvedení nových cementovaných, necementovaných a modulárních necementovaných dříků kyčelních kloubů se společným instrumentariem pod označením TRIO.

2009

CeramTec

Zahájení prodeje keramických hlavic pro totální náhrady kyčelního kloubu od firmy CeramTec. Firma se soustřeďuje zejména na náhrady velkých kloubů a redukuje svůj traumatologický sortiment. Nominace do nejužšího finále soutěže Czech Grand Design v kategorii Firma roku.

2007

CSB

Nová cervikokapitální endoprotéza s přímým dříkem typ CSB. Představení nástrojů pro miniinvazivní operace náhrady kyčelního kloubu. Designérka Anna Hanzalová získává za design ortopedických nástrojů pro naší firmu cenu Objev roku při udílení výročních cen Akademie designu ČR.

2006

CMS

Anatomická závěsná náhrada kolenního kloubu s vnitřní rotací typ CMS pro onkologické a revizní operace. Revizní modulární dřík kyčelního kloubu typ RMD. Uvedení cerklážního systému.

2005

Revizní oválná jamka typ TC

Revizní oválná jamka typ TC. Totální náhrada kolenního kloubu s rotačním platem typ SVL/RP.

2003

CSC

Nový typ cementované endoprotézy kyčelního kloubu s přímým dříkem – typ CSC. Revizní náhrada kolenního kloubu typ SVR. Lékařské sympozium v Jekatěrinburgu.

1991

Privatizace

V rámci velké privatizace předkládá Stanislav Beznoska privatizační projekt, který je koncem roku schválen. Firma nabízí 800 různých výrobků.

1970

Vedoucí provozu

Jako vedoucí provozu Anticorro, do něhož spadá i dílna “Chirurgie” nastupuje pan Stanislav Beznoska. Probíhá rozšiřování výroby.

1969

Vyrobena první souprava implantátů

Vyrobena první souprava implantátů pro osteosyntézu rovných kostí. Ještě v tomto roce se jich prodalo 78 kusů v hodnotě necelých 3 mil. Kč

1968

Vznik nové dílny s názvem “Chirurgie”

Vznik nové dílny s názvem “Chirurgie” na výrobu kortikálních a spongiózních šroubků v rámci POLDI SONP Kladno.
32 let
Na trhu
1.8M+
Spokojených zákazníků
90+
Zaměstnanců

Jak se s námi spojit

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoli dotazem, rádi vám poradíme s výběrem nebo konkrétní možností řešení.

Kontakty

  • Dělnická 2727, 272 01 KLADNO
  • +420 602 666 503
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 BEZNOSKA, s.r.o. Created by digimagic.cz

Brand by Rising Studio